Profesjonalne szkolenia za jeden click

Można już korzystać z pierwszej w Polsce profesjonalnej platformy szkoleń webcast. Ruszył SklepWiedzy.pl, ambitny projekt Nowoczesnej Firmy, niedawnego debiutanta na rynku New Connect, który ma udowodnić, że współczesny e-learning może być skuteczny, ciekawy i łatwo dostępny.

Nowoczesny e-learning oparty o multimedia, interakcję na żywo czy atomizację wiedzy wreszcie znalazł swoje miejsce na rynku. Po raz pierwszy trenerzy i eksperci mogą się spotkać z osobami poszukującymi wiedzy i inspiracji w wirtualnym środowisku o takim zakresie działania. Multimedialne narzędzia, unikalna metodologia szkoleń czy dostępność niezależna od miejsca i czasu to cechy e-learningu przyszłości. Największe firmy szkoleniowe dobrze to rozumieją, stąd ich obecność w SklepieWiedzy.pl pokreśla Ireneusz Tomczak, Przewodniczący Rady Nadzorczej i pomysłodawca projektu.

Rewolucja szkoleniowa
Webinaria to interaktywne szkolenia na żywo, gdzie trener, wykorzystując narzędzia dostarczone przez SklepWiedzy.pl, prowadzi spotkanie będące odzwierciedleniem tradycyjnego szkolenia. Odpowiednio dostosowane narzędzia komunikacji: czaty, kanały audio-wideo czy ekrany prezentacyjne pozwalają na interakcję. Taka forma szkoleń doskonale sprawdza się w obecnej sytuacji, gdy nasze życie coraz bardziej się wirtualizuje, a kwalifikacje zawodowe mają znaczenie jak nigdy dotąd. Kształcenie ustawiczne jest nie tylko gwarantem utrzymania atrakcyjnej pracy, ale niejednokrotnie decyduje o jej znalezieniu. Pracodawcy często narzekają na klasyczny e-learning, bo za dużymi inwestycjami w oprogramowanie i platformę idą marne efekty i poczucie braku kontroli nad procesem nauczania. Również dla osób chcących zwiększać swoje kwalifikacje na własną rękę dotychczas stosowane rozwiązania są drogie i mało dostępne. Wiedza dostarczana przez webcasty jest specjalnie przygotowana do tej formy dystrybucji zarówno pod kątem czasu i regularności kontaktu trenera z uczestnikiem (atomizacja) jak i uwarunkowań technologicznych i możliwości infrastruktury sieciowej. Dzięki stale zwiększającym się możliwościom internetu (oprogramowanie i dane w chmurze obliczeniowej) webcasty na żywo czy też na żądanie są dostępne dla każdego.

Sama technologia to jednak dopiero początek. Dostarczenie odpowiednich aplikacji internetowych nie wystarczy. Te przecież są już od dawna dostępne. Dużo ważniejsze jest stworzenie profesjonalnych warunków dla skutecznej dystrybucji wiedzy - mówi Sylwia Zawada, menedżer projektu – dlatego bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie tych, którzy mają uczyć innych. Trenerzy SklepuWiedzy.pl rekrutowani są spośród największych firm szkoleniowych w Polsce współpracujących na stałe w projekcie. Bez względu na doświadczenie szkoleniowe, przed przeprowadzeniem swojego pierwszego webcastu trenerzy przechodzą gruntowne szkolenie i są certyfikowani. To gwarantuje wysoką jakość szkoleń.

Pomysł na SklepWiedzy.pl nie miałby jednak szans na powodzenie, gdyby nie przemyślana taktyka i współpraca w gronie partnerów projektu. Od strony promocji kontentu startup obsługiwany jest przez Afilo oraz ArboMedia, co gwarantuje kontrolowany dostęp do odbiorców webcastów. Partnerem technologicznym są Transmisje Online – spółka, która od lat obsługuje wiele konferencji i webcastów w zakresie transmisji w sieci.

SklepWiedzy.pl w tej formie jest zaledwie początkiem długofalowej strategii Nowoczesnej Firmy i już wkrótce kontent poszerzy się o kolejne formy digitalizacji i dystrybucji wiedzy. Mogliśmy zacząć od czegoś ogólnie znanego i prostego jak e-booki czy klasyczny e-learning – mówi Piotr Maczuga, menedżer multimediów w Nowoczesnej Firmie – ale nowoczesność w nazwie firmy i wiedza w nazwie projektu zobowiązują. Proponujemy więc coś, w czym mamy doświadczenie, a czego w Polsce jeszcze nie było.

Kontakt:
Sylwia Zawada
Menedżer Projektów
e-mail: sylwia.zawada@nowoczesnafirma.pl