Prelegenci

Krzysztof Zieliński (Obserwatorium Zarządzania) - Kierownik i ekspert w projekcie How to Webcast. Od 6 lat realizujący działania edukacyjne, rozwojowe, badawcze i doradcze dla firm, instytucji rynku pracy i administracji publicznej. Specjalizuje się w tematyce kompetencji trenerskich, wykorzystania nowoczesnych narzędzi ICT i nowych mediów w edukacji. Od 2007 Menedżer Działu projektów UE w Fundacji Obserwatorium Zarządzania.

Piotr Maczuga (Obserwatorium Zarządzania) - ekspert ds. multimediów. Posiada 10 letnie doświadczenie w produkcji multimediów. Publikował m.in. w miesięczniku „Kino”, scenarzysta, reżyser (wspólnie z Agatą Lulkowską) polsko-niemieckiego filmu dokumentalnego „Young Local Hero”, współautor scenariusza do krótkometrażowego filmu fabularnego „Blisko” (reż. Joanna Kaczmarek). Obecnie realizuje różnego rodzaju formy wideoedukacyjne. Interesuje się również tematyką technologicznych innowacji w biznesie i edukacji.

Igor Bielobradek (Deloitte) - senior marketing manager w Deloitte Polska, odpowiedzialny za komunikację elektroniczną. Posiada 10 letnie doświadczenie w tym obszarze, które zdobył pracując w kraju i za granicą w Deloitte a wcześniej również w Arthur Andersen oraz Volskwagen Bank Direct. W 2010 roku firma Deloitte Polska zdobyła prestiżową nagrodę Międzynarodowego miesięcznika „International Tax Review” w kategorii „Best use of Internet” przyznawaną firmom doradztwa podatkowego w Europie.

Dr hab. inz. R. Robert Gajewski (Politechnika Warszawska) jest adiunktem na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Prowadzi wykłady w zakresie technologii informacyjnych, algorytmiki i programowania oraz metod obliczeniowych w budownictwie. Zakres jego zainteresowań naukowych obejmuje dwa główne obszary: (i) zastosowanie technik obliczeniowych w rozwiązywaniu problemów inzynierskich (computer aide engineering), oraz (ii) wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych w edukacji i szkoleniach. Opublikował ponad osiemdziesiąt prac w czasopismach oraz materiałach konferencyjnych.

Szymon Chodkowski (TransmisjeOnline.pl) - Pełniący do maja 2010 funkcję Dyrektora Sprzedaży, obecnie Product Manager TransmisjeOnline.pl. Wspólnie z Zarządem odpowiada za wytyczanie strategii rozwoju TransmisjeOnline.pl. Absolwent Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego studium Komunikacji Społecznej i Mediów Polskiej Akademii Nauk. Występuje na seminariach i konferencjach, prezentując nową technologię TransmisjeOnline.pl i rozwiązania do komunikacji biznesowej online. Brał udział, jako prelegent w licznych wydarzeniach organizowanych przez IAB Polska, Gazeta.pl, Wydawnictwo Marketing w Praktyce, Fundację Internet PR, portal Epr.pl, Event Managers Club czy Uniwersytet Warszawski. Wolny czas najchętniej spędza z Rodziną. Uwielbia podróżować. Latem uprawia windsurfing, zimą jeździ na nartach.

Marta Eichstaedt (trener, konsultant) - Trener biznesu i konsultant, certyfikowany trener szkoleń on-line (Daten + Dokumentation GmbH, Niemcy). Autorka bloga nt. szkoleń online (www.marta-online.pl). Prowadzi szkolenia nt. prowadzenia webinarów i szkoleń online oraz marketingu i strategii. Ukończyła studia na wydziale zarządzania i marketingu oraz absolwentka germanistki. Posiada certyfikat „Postgraduate Diploma in Marketing,” wydany przez Chartered Institute of Marketing w Wielkiej Brytanii. Ukończyła także Szkołę Trenerów Biznesu MATRIK.

Adam Chmielewski (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej) - Adam Chmielewski, kierownik projektów, wykładowca. Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie (UMCS). Doświadczony kierownik i konsultant zarządzania projektami. Uczestnik wielu międzynarodowych i krajowych projektów z zakresu badania kapitału ludzkiego, szkolenia zawodowego i biznesowego. Wykładowca na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Jaroslav Cech (Czech Efficient Learning Node) - Jaroslav Čech dyrektor zarządzający iCORD International s.r.o. od 2006 r. Pracował jako główny programista i analityk w BMW Muenchen. Stworzył firmę ChechIT oferującą aplikacje dla urządzeń mobilnych, która została odsprzedana amerykańskiemu inwestorowi. Pracował również jako dyrektor technologiczny w M.I.A. – największej w Czechach firmie dostarczającej Internet, która została odkupiona przez Czeski Telecom. Przed rozpoczęciem kariery w branży komputerowej i informatycznej był zawodowym tenisistą.

Calum Thomson (Adam Smith College) - Calum Thomson w 2006 roku z wyróżnieniem ukończył Grays School of Art w Aberdeen (Szkocja) broniąc pracy licencjackiej Design in Digital Media. Po rozpoczęciu pracy jako projektant grafiki i multimediów dołączył Adam Smith College w 2008 roku jako wykładowca projektowania i multimediów. W ramach sektora uczelni wprowadzających rozwiązania edukacyjne online, został poproszony o koordynowanie działań w zakresie badań i rozwoju e-learningu dla osób w branży artystycznej. Obecnie przeniósł się do kolegium koordynacji całego Działu Innowacji i Rozwoju eLearningu podczas studiów MED w szkolnictwie wyższym.

Janusz Lenkiewicz (MediaKURSY) - doradca w zakresie technologii i metodyki e-learningu, projektant kursów e-learningowych. Od kilku lat kieruje zespołami projektowymi, które przygotowują i realizują szkolenia stacjonarne i e-learningowe. Doświadczenie szkoleniowe zdobywał programując i realizując szkolenia w bankowości. Pracował również jako wykładowca. Oprócz doświadczenia praktycznego, ma na swoim koncie wystąpienia na konferencjach naukowych, publikacje w prasie fachowej oraz literaturze dotyczącej e-learningu.

Roger Courville (1080 Group) - Roger Courville jest światowej sławy ekspertem i autorem ksiażki The Virtual Presenter’s Handbook. Jego druga książka, Raise Your Webinar Engagement Quotient ™ pojawi się już na jesieni. Roger jest założycielem i dyrektorem 1080 Group i pracuje z organizacjami na całym świecie ucząc managerów i ich pracowników jak używać szkoleń w sieci dla osiągnięcia najlepszych wyników biznesowych.
Jako jedenastoletni „weteran” branży szkoleń online Roger przeszkolił ponad 19 000 osób tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Publikując dla Workshifting.com, SpeakingAboutPresenting.com, Training Australia Magazine, PlannerWire, eLearningGuild dotarł do dziesiątek tysięcy odbiorców. Jego artykuł z 2008 r. „Five Keys to Moving Training Online” otrzymał nagrodę czytelników portalu TrainingZone.co.uk jako „Top Download of the Year”.
Dłuższa biografia Rogera dostępna jest pod adresem http://www.1080group.com/roger-courville.php

Wayne Turmel (Great Web Meetings) - Wayne Turmel jest mówcą, pisarzem i doświadczonym trenerem korporacyjnym. Jego publikacje to m.in. „6 weeks to a Great WEBINAR”, „10 Steps to Successful Virtual Presentations” (ukaże się w styczniu 2011 nakładem wydawnictwa ASTD Press) oraz niezliczone artykuły i wpisy na blogach. TrainingZone Magazine oraz Marshall Goldsmith uznały go za jednego z najlepszych ekspertów na swiecie w dziedzinie prezentacji, sprzedaży i zarządzania wirtualnym zespołem. Mieszka w Chicago, USA z żoną Joan, córką Norą i swoim biurowym towarzyszem, kotem Byronem.