Konferencja

„Nowe media w edukacji” - Konferencja projektu How to webcast

Fundacja Obserwatorium Zarządzania oraz partnerzy wchodzący w skład konsorcjum projektowego zapraszają do zapoznania się z programem oraz prezentacjami z konferencji podsumowującej projekt How to webcast. Konferencja odbyła się 25 października 2010 r. w Hotelu Kyriad Prestige w Warszawie.

Podczas konferencji zaprezentowaliśmy rezultaty projektu oraz przybliżaliśmy Państwu tematykę webcastów. Konferencja składała się z:

Sesji plenarnej – podczas której Wayne Turmel autor książki „6 weeks to a great webinar” odpowiedział na pytanie: dlaczego trenerzy boją się webcastów? Zaprezentowaliśmy najnowsze trendy rozwoju szkoleń webcastowych na świecie i wyniki badania realizowanego w ramach projektu How to webcast.

Trzech ścieżek tematycznych: trenerskiej, dla firm szkoleniowych, dla managerów HR – obejmujących wystąpienia dotyczące przygotowania i przeprowadzenia szkoleń webcast, najlepsze praktyki w tej dziedzinie (zagraniczni goście, którzy przeprowadzą swoje wystąpienia na miejscu i on-line dla uczestników konferencji)

Zrealizowaliśmy transmisję na żywo konferencji do Internetu.

Uczestnicy konferencji otrzymali materiały dydaktyczne, w tym najnowszą wersję Manuala Trenera opracowanego w ramach projektu. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z oprogramowaniem do webcastu oraz technologią w ramach stoisk technologicznych przygotowanych w hotelowym lobby.