Co to jest Webcast


Co to jest webcast?

Według Wikipedii “webcast to plik medialny dystrybuowany poprzez Internet wykorzystując technologię streaming media. Webcast może być zarówno rozprzestrzeniany na żywo lub na żądanie. Zasadniczo, webcasting to „nadawanie” przez Internet. Webcast wykorzystuje technologię streaming media by wziąć jedno źródło treści i rozprzestrzenić je jednocześnie do wielu słuchaczy/widzów.

Określenie webcasting jest zazwyczaj zarezerwowane dla określenia nie-interaktywnych liniowych przepływów lub wydarzeń. Webcasting jest również rozlegle wykorzystywany w sektorze komercyjnym dla relacji z prezentacji dla inwestorów (takich jak Roczne Zebrania Generalne), w E-learning’u (by transmitować seminaria) oraz dla wszelkich działań powiązanych z komunikacją. Jednakże, webcasting nie wnosi wiele, jeśli cokolwiek do relacji idei konferencji sieciowych, które są stworzone dla interakcji wielu z wieloma.

Według PCMAG Webcast oznacza:

  1. przesyłanie na żywo dźwięku i obrazu programowanego przez sieć. Jest to odpowiednik Internetu dla tradycyjnego nadawania przez radio czy TV.
  2. przesyłanie wybranych opartych na sieci informacji (tekst, grafika, dźwięk, obraz, itd.) do użytkowników Internetu w oparciu na indywidualnych wymaganiach. Zobacz technologię push.

Według webopedii Webcast oznacza: wykorzystanie Internetu by nadawać na żywo lub z opóźnieniem audio lub video transmisję, całkiem jak tradycyjna telewizja lub radio. Na przykład, szkoła wyższa lub przedsiębiorstwo może oferować kursy, w których wykładowca, webcast’uje wcześniej nagrany na żywo wykład. Webcast’uj konferencję prasową w miejscu lub w ramach dodatku do telekonferencji. Użytkownicy muszą zazwyczaj posiadać odpowiednie aplikacje multimedialne by móc oglądać Webcast.

Według businessdictionary.com WEBCAST oznacza: Sieciowe nadawanie w którym wydarzenie na żywo (wspomagane przez dźwięk, obraz i możliwości czatowania) jest przedstawione do dużej liczby użytkowników sieci z witryny internetowej. Często używanym dla spotkań, seminariów oraz wywiadów gwiazd, webcast umożliwia interakcję uczestników. Również nazywany netcast, netcasting, or webcasting.