Konkurs MEDEA Awards. Daj się wyróżnić!

Konkurs MEDEA Awards. Daj się wyróżnić!

Multimedia oraz nowoczesne technologie stają się coraz bardziej popularne. Nauczyciele, trenerzy, wykładowcy, a także osoby zajmujące się edukacją amatorsko coraz częściej wybierają ten sposób komunikacji jako najbardziej przystępny i korzystny. Jeśli zaliczasz się do tego grona przeczytaj ten artykuł i zgłoś się do konkursu!

Dlaczego warto?
Konkurs MEDEA wypełnił lukę na rynku skupiając się na promocji edukacyjnych materiałów wideo. Wśród Finalistów konkursu z poprzednich lat znaleźli się między innymi: BBC News, BBC Learning English, eMedia Interactive, Careersbox (UK), NAFTA Films (Estonia), Larian Studios (Belgia) oraz wiele innych organizacji działających w sferze wykorzystania nowoczesnych technologii. Konkurs stał się wyjątkową okazją do promocji tego typu nauki i nagradzania najlepszych twórców. Słuszność tej drogi została potwierdzona przez objęcie tego wydarzenia patronatem takich marek jak: Adobe, AVID czy SMART.

Czym jest MEDEA
MEDEA to konkurs organizowany przez belgijską organizację ATiT przy współpracy z europejskimi organizacjami działającymi w sferze edukacji, np. Fundacją Obserwatorium Zarządzania (Polska), Dun Laoghaire Institute of Art, Design and Technology (IADT) (Irlandia), Université Nancy 2 - Vidéoscop (Francja), CSP - Innovazione nelle ICT (Włochy), Confederación Española de Centros de Enseñanza (CECE) (Hiszpania), a także EUROPRIX Multimedia Awards, MENON - European innovation and research network, DIVERSE 2009 - Aberystwyth, TECHFILM Festival i wiele innych.

MEDEA Awards jest konkursem skierowanym do osób zajmujących się przygotowaniem multimedialnych materiałów edukacyjnych. W 2011 roku do konkursu zgłoszonych zostało ponad 298 projektów z 39 krajów. Jury złożone z 74 ekspertów z 26 krajów oceniało zgłoszenia przesłane na konkurs MEDEA przez sierpień i wrzesień. Prezentacje wszystkich finalistów zaprezentowano 24-25 listopada 2011 r. podczas Konferencji Media & Learning. Konferencja zgromadziła 230 uczestników z 31 krajów i stanowiła ważny kontekst dla tegorocznych Nagród MEDEA. Harmonogram tego wydarzenia obejmował także warsztaty prowadzone przez poprzednich zwycięzców i finalistów Nagród MEDEA.

Nagrody 2012
Zgłoszenia do tegorocznej edycji Konkursu nadsyłać można do 16 września 2012 r. Kategorie, w których Nagrody będą przyznawane obejmą zarówno profesjonalnych twórców, jak i produkcje amatorskie.

Kategorie Nagród w 2012 roku:
• Nagroda MEDEA za Media Edukacyjne Tworzone Przez Użytkowników 2012
• Nagroda MEDEA za Media Edukacyjne Wyprodukowane Profesjonalnie 2012
• Nagroda Specjalna za Współpracę Europejską przy tworzeniu Mediów Edukacyjnych 2012
• Nagroda Specjalna za Media Edukacyjne Promujące Aktywność Osób Starszych i Solidarność Międzypokoleniową 2012

Wyróżnieni twórcy zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się podczas Konferencji Media & Learning w Brukseli w dniach 14-15 listopada 2012 roku. Podczas konferencji będą mieli również możliwość opowiedzieć o swoich projektach, podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi twórcami, a także wziąć udział w warsztatach organizowanych przez innych finalistów. Zwycięzcy otrzymają także statuetki MEDEA oraz nagrody ufundowane przez sponsorów (sprzęt audio/wideo oraz oprogramowanie).

Aby zgłosić się do konkursu wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.medea-awards.com/pl/dashboard. Daj się wyróżnić!

Kontakt:
Anna Jaruga
Koordynator Projektu
anna.jaruga@obserwatorium.pl
+48 22 314 14 55